18 Ağustos 2013 Pazar

ZUMBA

Başlığım biraz kısa ama en azından bu yazımda neden bahsedeceğimi açıklıyor.

Ortaokul ve lise dönemimde profesyonel lisanslı bir basketbolcuydum. Basketi bıraktıktan sonra uzunca bir süre kilo almadım. Öğretmen olduktan sonra da hızlı bir hayattan durağan bir hayata geçince hooooop gelsin kilolar. Artık buna dur demek için yaklaşık 4 senedir aralıklı olarak spor yapıyorum, salonlara gidiyorum. Zaman zaman aerobic, bazen de sadece alet çalışıyorum. Bu 4 yıl içinde ben gayet iyi sıkılaştım ve bol bol kas yaptım, 2-3 kilo verdim ve verdiğim kilonun iki katı inceldim.

Zumba benim bu alandaki son tecrübem oldu. Asla vazgeçmeyi de düşünmediğim, spordan da öte bir hobi. Batman'da kurs açılmıştı 2 ay devam ettim ve yaz tatiline girdik. Ama o kadar zevkli ki ben evde çalışmaya devam ettim. Bu arada şunu da söyleyeyim, 4 yıl boyunca verdiğim kilodan daha fazlasını verdim 2 ay içinde. Yazın da devam ederek daha da zayıfladım.

Şimdi size bir link vereceğim, bu ve benzeri birkaç video sayesinde 10 günde 2 kilo verdim. Video Beto Perez'e ait ki kendisi zaten Zumba'nın yaratıcısı imiş. Zumba'nın patenti de kendisinde. Videodan bahsedecek olursak da eğlenerek, dansederek gerçekten zayıflıyorsunuz. Evde kendi kendinize çalışabileceğiniz bir video. Sonra da bana dua edersiniz :))

http://www.dailymotion.com/video/xqbao7_cardio-party_sport

Kolay gelsin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme