20 Ocak 2009 Salı

ARAP KIZI


Arap kızı dedim ama, kafamızda oluşturduğumuz Arap kızına hiç benzemiyor değil mi?


Mısır'ı Piramitlerden ve Kahire'den ibaret olarak düşünmediğimden ve Mısır tarihinin başka şehirlerdeki kalıntılarını görmek istememden dolayı, Luxor'a gitmeye karar verdim. Kahire'den trenle 10 saat. Giza garına gittim ve 2. sınıf bir bilet aldım Luxor'a. Orada edindiğim bazı arkadaşlar duruma şiddetle karşı çıkmıştı, 10 saat ne yapacaksın çok yorucu olur felan diye. Ama ben tren yolculuğunu çok sevdiğimden ve yolculuk esnasında uyuyabildiğimden dolayı 10 saatlik tren yolculuğu bana gayet hoş gelmişti. Tabi ben bunu Türkiye standartlarını düşündüğüm için söylüyorum. Tren'e bindikten sonra bazı şeyler tabii ki daha da netleşiyor. Birincisi Luxor neden 10 saatlik bir mesafede, çünkü tren çok yavaş gidiyor. İkincisi arkadaşlar neden yorucu dedi, çünkü trende uyumak imkansız. Lambaları kapatmıyorlar ve Vagondaki insanlar çok yüksek sesle konuşuyorlardı. Bir de yanımdaki 3 soytarı tabii uyumamam için gayet yeterli bir sebepti. Internette dolaşan bir video izlemiştim. Arapların şaka anlayışlarıyla ilgili ve yok yaa, bu kadar da olmaz demiştim. Ama o 3 soytarıyı görünce videodakiler çok masum kalıyor inanın. Neyse bu konuya daha sonraki yazılarımda tekrar döneceğim.


İşte bu kız benim o trende gördüğüm bir çocuk. Allah nazarlardan saklasın, yüzbin kere maaşallah.....

3 yorum:

 1. ohaa çocuk çok tatlı yaww:) maşallah barekallah..

  YanıtlayınSil
 2. maşallah sunhanallah bu çocuk nasıl bi afet olur acaba büyüyünce blogunuzu çok beğendim bayılırım zaten gezi hatıralarına ama lütfen devam edin

  YanıtlayınSil
 3. evet bi dost, bende katılıyorum çok tatlı maşallah.

  ve evet sana da katılıyorum, (ismini bilmediğim için burdaki ismini kullanmak zorundayım) naber lan dünya, bu çocuk acayip bir afet olacak. Allah ana babasına yardım etsin büyüyünce :)) Çok canlar yakacak belli.

  Blogumu sevmenize de çok sevindim devam edeceğim. Yorumlarınızı da bekliyorum.

  YanıtlayınSil